rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
Archiwum newsów - kwiecień 2012

Tylu kłopotów i barier jakie napotykają Polacy w zakresie pomocy zdrowotnej w trakcie panowania koalicji P.O.-PSL nie było od dawna.

Nie dość, że na wizytę u specjalisty trzeba czekać nieraz kilka miesięcy, a potem w długiej kolejce na niektóre zabiegi, lub wszczepienie rozrusznika serca, to nieudolny rząd organizuje coraz to nowe trudności.

Na początku roku wynaleziono sposób na wyciąganie dodatkowych pieniędzy od pacjentów poprzez głośną już aferę receptową, albo jak kto woli- pieczątkową .

Ktoś „genialnie" wymyślił, że jak się stworzy dodatkowe wymagania od lekarzy i obciąży ich dodatkową biurokracją, a pacjenci będą biegać od apteki do ośrodka zdrowia po „prawidłowe" pieczątki, to znaczna ich część zrezygnuje z należnej im dopłaty z NFZ i kupi lek pełnopłatny, bo każdy woli więcej zapłacić niż umrzeć, a przy takiej okazji NFZ zaoszczędzi.

Teraz jednak nastąpiło coś bardziej jeszcze nikczemnego, bo przez nieudolność urzędników, którzy „oszczędzali" na zapasach zapewniających ciągłość leczenia, zabrakło w szpitalach leków koniecznych dla chemioterapii.

Oficjalna wersja brzmi, że ..."są winni Austriacy, bo mieli przestój na linii produkcyjnej", ale taka bajka jest dobra dla potrzeb propagandy Tuska i Pawlaka, gdyż w dobie gigantycznej rywalizacji firm farmaceutycznych nie ma problemów zakupu brakującego leku u konkurencji!

Trzeba jednak o tym myśleć odpowiednio wcześnie i tak regulować poziomem zapasów, aby w sytuacji, gdy szybko spada ilość specyfiku w magazynie już zamawiać następną partię, a nie czekać aż dojdzie do tragedii polegającej na braku możliwości udzielenia pomocy chorym.

Decydenci z Ministerstwa Zdrowia zachowali się tak, jak niedoświadczony kierowca, który nie wie, że gdy zapali się żółta kontrolka poziomu paliwa, to trzeba już myśleć o możliwie szybkim zatankowaniu, a nie czekać aż samochód stanie z braku paliwa i wtedy dopiero bić na alarm, że coś się wydarzyło ...."z przyczyn niezależnych od kierowcy".

A może koalicji P.O. - PSL chodzi właśnie o to, aby zaoszczędzić na wydatkach NFZ poprzez „nowoczesne" metody ograniczania pomocy medycznej dla pacjentów, których dotknęły choroby?

Wówczas będzie można wygospodarować kolejne miliardy USD i euro na pomoc dla Afganistanu, dla Grecji, dla Portugalii itd. itp.?

Rajmund Pollak

2012-04-26 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

W trakcie rządów Donalda Tuska z przystawką w postaci PSL ilość bezdomnych Polaków rośnie w takim tempie, że zaczyna brakować miejsc w noclegowniach.

W tej sytuacji ludzie bez mieszkań szukają dachu nad głową na dworcach kolejowych i autobusowych, a także w urzędach, skąd są jednak często wypraszani przez straż miejską.

Co ma zatem zrobić biedak wyeksmitowany wraz z całą rodziną na bruk?

Ano jest możliwość, z której rzadko kto korzysta, a przecież można wraz z całą rodziną i resztką dobytku, odwiedzić jedno z licznych biur poselskich PO i PSL i tam poszukać rozwiązania swojej trudnej sytuacji.

Posłowie partii rządzących mają obowiązek przyjąć obywatela, który składa skargę na nieudolne rządy, a Policja nie może nikogo aresztować za sam fakt odwiedzin wraz całą wyrzuconą na bruk rodziną, w biurze posła czy senatora ze skargą.

Premier Donald Tusk stwierdził, że Polska jest zieloną wyspą, natomiast jego ministrowie twierdzą, że Polacy żyją coraz lepiej, a nasza gospodarka rozwija się nieomal najszybciej w UE, a zatem być może posłowie, senatorowie i eurodeputowani PO i PSL nie widzieli jeszcze na własne oczy bezdomnego, który nie ma nawet własnego dachu nad głową?

W biurach poselskich koalicji P.O.-PSL każdy bezdomny może liczyć na poczęstunek kawą czy herbatą, a jego dzieci na słodycze, którymi parlamentarzyści zwykli częstować specjalnych gości, bo być może, to są te prawdziwe „zielone wyspy", o których tak głośno mówiono w kampanii wyborczej.

Jeszcze więcej możliwości jest w licznych biurach eurodeputowanych P.O. i PSL, bo tam oprócz skargi, bezdomny może złożyć wniosek o staż w Brukseli albo w Strasburgu, gdzie oprócz strawy zapewnią mu dodatkowo mieszkanie na czas stażu.

Może się zdarzyć, że w trakcie pierwszej wizyty, bezdomny nie zastanie w biurze ani posła, ani senatora, ani eurodeputowanego z P.O. czy PSL i wówczas powinien poczekać aż ktoś znajdzie dla niego czas.

Policja, ani straż miejska nie ma uprawnień aby wyrzucić obywatele z biura poselskiego tylko za to, że czeka na posła, czy sanatora, gdyż bezdomny nie traci praw obywatelskich tylko z tego powodu, że jest bezdomnym.

Zatem już od jutra, każdy bezdomny Polak, zanim uda się do jakiejkolwiek noclegowni, powinien wiedzieć, że ma prawo odwiedzić biuro poselskie PO lub PSL, bo tam urzędują ludzie odpowiedzialni za galopujące podwyżki cen w Polsce, za bezrobocie i za biedę oraz za politykę państwa wobec bezdomnych.

Może posłowie, senatorowie i eurodeputowani P.O. i PSL okażą wreszcie miłosierdzie wobec bezdomnych we własnym kraju?

Rajmund Pollak

2012-04-23 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Rozwiązania siłowe w polityce mają różne oblicza.

Najbardziej skrajna forma to zamykanie opozycjonistów do więzień, okładanie pałami demonstrantów oraz strzelanie do strajkujących robotników, jednak świat i opinia publiczna nie akceptuje już takich dyktatur na dłuższą metę, dlatego wymyślono bardziej wyszukane formy zamordyzmu.

Po co skazywać opozycjonistów na więzienie i ponosić koszty ich utrzymania, gdy dużo tańszą dla dyktatorów formą represji jest skazywanie ich na bezrobocie?

W Polsce żaden członek Platformy Obywatelskiej nie musi obawiać się bezrobocia, bo partia dba o swoje szeregi.

Oddziały pałkarzy nadal są w odwodach władz, w postaci tzw. oddziałów prewencji, których widać było na ostatnich manifestacjach w Warszawie.

Tacy „pałkownicy" w czarnych mundurach też nie muszą obawiać się bezrobocia, a koalicja PO-PSL nawet przygotowała im podwyżki płac o 300 złotych za noszenie czarnych pałek ( kiedyś były białe).

Wojsko Polskie już nie da się wyprowadzić z koszar przeciwko własnemu narodowi, natomiast Policja nie wykona rozkazu strzelania do robotników, ani pacyfikacji strajkujących zakładów, gdyż drugiej grubej kreski już w przyszłości nie będzie, dlatego wymyślono inne formy gnębienia obywateli w postaci podwyżek cen, coraz to nowych podatków, wyprzedaż majątku narodowego za bezcen w obce ręce i utrudnienia dostępu do służby zdrowia.

Inną nowoczesną formą dyktatury jest ogłupianie obywateli, poprzez zamykanie szkół, likwidację lekcji historii w liceach i ograniczanie ilości lekcji języka polskiego.

Chodzi o niszczenie ducha narodowego oraz o to, że im więcej będzie niedouczonych i durnych obywateli, tym łatwiej będzie sterować ich głosami poprzez propagandę telewizyjną , radiową, czy prasową, aby wmawiać im, że tylko PO, PSL i Palikot mają rację.

Najbardziej wyrazistym aktem terroryzmu politycznego jest odrzucenie przez klikę PO-PSL wniosku ponad półtora miliona obywateli, o powszechne głosowanie nad próbą narzucenia Polakom systemu pracy aż do śmierci.

Władza, która nie chce poddać weryfikacji obywateli, swoich restrykcyjnych projektów ustaw już nie może być uznawana za demokratyczną.

Odrzucenie referendum w sprawie przedłużenia wieku emerytalnego na razie do 67 roku życia, a jak to się uda, to potem do 75 lat, jest początkiem nowej formy dyktatury.

Premier Donald Tusk, który twierdzi, że jego rząd nie potrzebuje już referendum w sprawie wieku emerytalnego, staje się „nowoczesnym" dyktatorem.

Historia, którą koalicja PO-PSL chce zlikwidować lub ograniczyć w liceach, uczy tak podstawowej rzeczy jak podanie faktów, że wiele najbardziej paskudnych dyktatur miało swój początek w demokratycznych wyborach.

Oblicze dyktatury nie ujawnia się przed powszechnymi wyborami, lecz dopiero po tych wyborach, gdy dyktator dojdzie do wniosku, że już nie musi liczyć się z opinią większości własnego narodu i nie potrzeba mu żadnego referendum.

Rajmund Pollak
2012-04-23 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Przedstawiam treść rozmowy przeprowadzonej z generałem Bogdanem Tworkowskim

Dowódca 6 Brygady Powietrznodesantowej gen. Bogdan Tworkowski

Rajmund Pollak

- Czy udział żołnierzy w misjach zagranicznych jest dobrowolny?
Generał Bogdan Tworkowski:
- Tak, ale ja uważam, że skoro wojsko jest zawodowe, to żołnierz decydując się na służbę w mundurze powinien być przygotowany na to, że może otrzymać również rozkaz wyjazdu na misje, jednak na razie ma wybór i może odmówić. Natomiast w przypadku obrony Ojczyzny i naszych granic, to już nie ma dyskusji jak rozkaz to rozkaz.
R.P.:
- Panie generale, kiedy żołnierze i oficerowie Wojska Polskiego będą zarabiać w kraju tyle, ile zarabiają na misjach zagranicznych?
Gen. Tworkowski:
- Ja nie słyszałem aby któryś z moich żołnierzy i oficerów uskarżał się na zarobki w kraju! Co do dodatków na misjach, to we wszystkich państwach wypłaca się takie dodatkowe pieniądze, bo oni ryzykują własnym życiem.
R.P. :
- Czy słyszał Pan generał o przypadkach, że w Iraku, w miejscach gdzie polegli żołnierze Wojska Polskiego, a ich koledzy stawiali krzyże, to te krzyże były potem usuwane nocą przez miejscową ludność?
Generał Tworkowski:
- Były takie przypadki, bo muzułmanie są niechętni na widok krzyży.
R.P.:
- Czy teraz w Afganistanie stawia się krzyże w miejscach, gdzie tragicznie giną Polacy?
Generał T.:
- To jest kraj muzułmański, zatem krzyże ich drażnią, a my czcimy naszych poległych w polskich bazach w Afganistanie i tam są fotografie, są kapelani i są krzyże. Odsłaniane są również w Polsce tablice pamiątkowe ku czci poległych w Afganistanie.
R.P. :
- Skoro nas nie chcą w Afganistanie i miejscowi nie uszanują miejsc śmierci polskich żołnierzy, to komu potrzebna jest ta misja?
Generał T.:
- To nie jest pytanie do mnie lecz do Sejmu i do Rządu R.P. ! Ja nie jestem politykiem!
R.P.:
- Jednak posiada Pan prywatne zdanie ?
Generał T.: - Panie redaktorze, ja mam prywatne zdanie, ale go nie ujawnię, bo troszczę się o moich żołnierzy! Jaki mam wybór? Nie mam zamiaru podać się do dymisji!
R.P.: - Czy obronność Polski nie traci na tym, że tyle nowoczesnej broni jest przemieszczane do Azji?
Generał T.:
- Broń osobista żołnierzy nie różni się, natomiast broń ciężka jest inna w Afganistanie, a inna tutaj, dlatego moim zdaniem obronność kraju nie jest osłabiona.

Dziękuję za rozmowę

Rajmund Pollak

Treść tej rozmowy ukazała się w nr 11 ( 42) tygodnika „Śląska gazeta" z 16-23marca 2012r.

2012-04-11 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Aby Polska w siłę rosła trzeba wodza, a nie osła!

Słownik wyrazów obcych Wydawnictwa Naukowego PWN tak oto wyjaśnia znaczenie wyrazu

reforma- radykalna zmiana w jakiejś dziedzinie życia społecznego, mająca na celu ulepszenie istniejącego stanu rzeczywistego.

Zatem pogorszenie istniejącego stanu rzeczy nie można nazywać reformą, lecz deformacją!

Szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk i ogromna plejada nieuków, uprawiająca profesje dziennikarską mówi i pisze od kilku miesięcy na temat „reformy emerytalnej" , która niesie w swej istocie coś zupełnie odwrotnego aniżeli jakiekolwiek ulepszenie.

Jeżeli zamierza się kobiety okraść z siedmiu najlepszych lat świadczeń emerytalnych, a mężczyzn pozbawić dwóch lat świadczeń, to nie jest żadna reforma, tylko zwyczajne złodziejstwo nabytych przez ciężką pracę uprawnień!

Piszę o latach najlepszych, bo czym człowiek później uzyska emeryturę tym mniej z niej skorzysta, gdyż staruszkowie mają coraz gorsze zdrowie i mniej sił, aby w pełni cieszyć się z uroków jesieni życia.

Niezwykłą arogancją obecnie sprawujących władzę i sporej części posłusznych jej redaktorów jest inne rozpowszechniane kłamstwo: że rzekomo to młodzi ludzie muszą pracować na emerytury tych, którzy już osiągnęli swój odpowiedni wiek.

Czyżby ta gawiedź ignorantów nie wiedziała, że większość osób które pobiera emerytury odprowadzała przez wiele lat składki do ZUS i emeryci sami zarobili na swoje świadczenia na starość?

Czy ta banda nieuków ekonomicznych, którzy próbują wmówić społeczeństwu, że emeryci są obciążeniem dla młodych pracowników nie sprawdziła jaki jest średni kapitał początkowy średniego emeryta i statystyk ile milionów Polaków nie dożyło do emerytury, a ich składki pozostały w ZUS?

Wczoraj, aż w 20 miastach Polski miał miejsce dzień gniewu i co ciekawe, to właśnie głównie młodzi ludzie protestowali m.in. przeciwko zamykaniu szkół i przedłużeniu wieku emerytalne do 67 roku życia !

Niszczenie oświaty przez elity Platformy Obywatelskiej ma na celu deformację świadomości ekonomicznej, ale to się nie uda, bo Polacy są w swojej większości znacznie mądrzejsi od nieuków rządowych, którzy nawet nie znają znaczenia słowa reforma!

Arogancja premiera, który grozi nam, że jest zdeterminowany przedłużeniem wieku emerytalnego do 67lat da efekt już w trakcie Euro 2012.

Donald Tusk zaplanował sobie igrzyska na czerwiec 2012, no to je będzie miał!

Rajmund Pollak

2012-04-07 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 533019
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Niepodległość Polski i Województwo Bielskie - oto jest zadanie ! , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała